Haber Detayı
03 Eylül 2019 - Salı 00:39 Bu haber 981 kez okundu
 
AK Parti'de, Ahmet Davutoğlu ve 3 isim için ihraç talebi
AK Parti MYK'da Ahmet Davutoğlu, Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün ve Abdullah Başçı'nın tedbirli olarak partiden kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kurulu'na sevkine oy birliğiyle karar verildi
GÜNDEM Haberi


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sona erdi. Parti genel merkezinde basına kapalı gerçekleştirilen toplantı, 4 saat 40 dakika sürdü.

AK Parti MYK'da önemli karar verildi. AK Parti MYK'da Ahmet Davutoğlu, Ayhan Sefer Üstün, Abdullah Başçı ve Selçuk Özdağ'ın kesin ihracı istendi.

Öte yandan, eski Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı ile eski istanbul İl Başkanı Selim Temurci’nin de İl Disiplin Kurullarına sevk edildiği öğrenildi.

AK Parti'den yapılan açıklama şöyle denildi:

Ak Parti Merkez Yürütme Kurulu’nun 02.09.2019 tarihinde yapılan toplantısında, Ahmet Davutoğlu, Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün ve Abdullah Başcı’nın tedbirli olarak Partiden Kesin İhraç istemiyle Merkez Disiplin Kuruluna sevkine oy birliğiyle karar verilmiştir.

Özdağ: Sorunların 'çözdüğü' bir AKP var

Disipline sevk edilern Selçuk Özdağ, konuyla ilgili Cumhuriyet’e konuştu. Henüz partiden resmi bir açıklama yapılmadığını, açıklamanın ardından konuyu eski başbakan Ahmet Davutoğlu, Ayhan Sefer Üstün ve Abdullah Başçı ile değerlendireceklerini söyledi. Bugüne kadar pozitif eleştiriler yaptıklarını, sessiz yığınların, toplumda seslerini duyuramayanların sesi olmaya çalıştıklarını belirten Özdağ, “Bizi susturmak istiyorlar ama susmayacağız. 2010 yılına kadar sorun çözen bir AK Parti vardı, şimdi sorunların çözdüğü bir AKP var” dedi.

Süreç nasıl işleyecek?

MYK'dan çıkan ihraç talebi AK Parti Merkez Disiplin Kuruluna sevk edilecek. Ardından Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın, kurulu toplayarak ihracı istenen kişilerden sözlü ve yazılı savunma isteyecek. Disiplin Kurulunun sözlü ve yazılı talebine belli bir süre içeresinde cevap gelmezse otomatik olarak üyelikleri düşecek.

Erdoğan ihraç mesajı vermişti

Geçtiğimiz gün Konya'da partisinin düzenlediği toplantıda konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kağıt üzerinde üyemiz gözüküp de gönlünü ve yolunu bizden ayırmış olanlar varsa onları ayıklamaktan çekinmemeliyiz" ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: AK, Parti'de,, Ahmet, Davutoğlu, ve, 3, isim, için, ihraç, talebi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Özlü Sözler
Ölüm değişmiyor. Firak, bekaya kalbolup başkalaşmıyor.


Bediüzzaman Said Nursi
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı