Haber Detayı
04 Aralık 2019 - Çarşamba 14:13 Bu haber 583 kez okundu
 
Alman devi açıkladı! Euro doların yerini alıyor
Deutsche Bank araştırma birimi yöneticisi tarafından paylaşılan notta, euronun likiditesinin yavaş yavaş dolarla yer değiştirdiği belirtildi Euro, küresel borçlanma para birimi olarak doların payından alsa da, bu kimsenin onu tutmak isteyeceği anlamına gelmiyor.
EKONOMİ Haberi


Deutsche Bank Döviz araştırma birimi yöneticisi George Saravelos, hazırladığı notta “Artık kimse nakit olarak Euro elinde bulundurmak istemiyor, fakat borçlanma aracı olarak kullanmak istiyor" dedi. Saravelos, “Sonuç olarak Euro Bölgesi, uluslararası finansal sistemin yeni likidite sağlayıcısı konumuna geliyor ve euro yavaşça doların yerini alıyor” dedi.

Euro, uluslararası borçlanmada, bankalararası fonlamada ve sınır ötesi carry trade için giderek daha fazla kullanılıyor. Bu risk iştahı dönemleri süresince euroyu baskılamaya yardımcı olsa da riskten kaçınma söz konusu olduğunda bu volatiliteye ve risk iştahı sırasında euronun yükselmesine katkıda bulunabilir.

Carry trade düşük faizli para biriminden borçlanarak daha yüksek faizli para birimlerine ya da daha fazla getiri sağlayan varlıklara yatırım yapmayı kapsar. Bu, volatilite düşük olduğu zaman işe yarıyor.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Alman, devi, açıkladı!, Euro, doların, yerini, alıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Özlü Sözler
Hakkın dile getirilmesi gereken yerde susan, dilsiz şeytandır.


Hz. Muhammed
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı