Haber Detayı
03 Mayıs 2020 - Pazar 22:49 Bu haber 20 kez okundu
 
Alman iş adamlarından Merkel'e ültimatom!
Almanya'da korona önlemlerine isyan büyüyor. Çeşitli sektörler eylem yaparken, buna turizmciler de eklendi. Boş bavullarla 30 kentte, bir an önce açılım için gösteri yapıldı. Ancak en büyük ses, Almanya'nın TÜSİAD'ı olan, Federal Alman Sanayicileri Birliği'nden (BDI) yükseldi. Federal Alman Sanayicileri Birliği (BDI) Merkel’e çok sert çıktı. Kurumdan yapılan açıklamada, "Bize hızlı ve güvenilir bir korona çıkış takvimi vermezseniz, hem toplum hem de ekonomi çok büyük zarar görür" ifadelerine yer verildi
DÜNYA Haberi


“TOPLUM VE EKONOMİYE KALICI ZARAR”

BDI Başkanı Dieter Kempf, Funke medya grubuna yaptığı açıklamada, “Corona önlemleri, Alman sanayisine her hafta çift rakamlı milyarlık zarar veriyor. Böyle bir şeye, hayatın bu şekilde durmasına aylarca dayanamayız. Toplumun refahında ve ekonomide kalıcı zararlar doğar“ dedi.

Siyasetçilerin hedefinin şimdi mümkün olduğunca güvenli ve hızlı bir şekilde iş dünyasına dönüşün yolunu açması gerektiğini belirten BDI Başkanı Kempf, söyle devam etti:

“ARTIK BİLMEK VE GÖRMEK İSTİYORUZ”

“Şirketlerimiz, sanayimiz, sosyal ve ekonomik hayatın artık ne zaman, hangi şartlarla yeniden başlayacağını bilmek istiyor. Ve en geç Başbakan Merkel'in, eyalet başbakanları ile 6 Mayıs günü yapacağı toplantıdan sonra bunu artık görmek istiyoruz.”

Özellikle, geçen haftalarda önlemlerin gevşetilmesi konusunda beklenenlerin olmaması, turizm, gastronomi ve okullar için net bir plan sunulmaması, 6 Mayıs'a gözlerin çevrilmesine neden oldu. Şimdi Alman sanayi devleri, bağlayıcı ve önemli kararlar bekliyor

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Alman, iş, adamlarından, Merkel'e, ültimatom!,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Özlü Sözler
Nice alimler vardır ki, hakiki bilgiden, hakiki irfandan nasipleri yoktur. Bunla bilgi hafızıdır, bilgi sevgilisi değil.


Mevlana
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı