Haber Detayı
28 Aralık 2019 - Cumartesi 03:28 Bu haber 1553 kez okundu
 
Altun'dan Libya'nın asker talebine ilişkin açıklama
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, dün Libya'nın Türkiye'den resmen asker talep etmesinin ardından açıklama yaptı. Fahrettin Altun "Libya Hükümeti Türkiye'nin askeri desteğini talep etti. Karşılıklı çıkarlarımızı korumaya ve Akdeniz'de istikrarı sağlamaya tamamen kararlıyız" açıklamasında bulundu
GÜNDEM Haberi


Altun yaptığı açıklamada, "Libya Hükümeti Türkiye'nin askeri desteğini talep etti." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da ifade ettiği gibi Türkiye'nin anlaşmanın gerekliliklerini yerine getireceğini bildiren Altun, ortak çıkarları koruma ve Akdeniz'de istikrar sağlama hususunda kararlılığın devam ettiğini vurguladı.   

Türkiye'nin Libya'da uluslararası olarak tanınan meşru hükümeti desteklediğine dikkati çeken Altun, dış güçlerin ise Libya hükümetine karşı gayrimeşru grupları desteklemeye son vermesi gerektiğini ifade etti.

Altun, şunları kaydetti:

"Libya hükümetini destekliyoruz ve Libya'nın bir savaş bölgesine dönmesini istemiyoruz. Libya'da, halka hesap vermeyen baskıcı rejimler kurmak için uğraşan bölgesel güçler faaliyet gösteriyor. Bu güçlerin vekil yönetim kurma çabaları sonuçsuz kalacaktır. 

Libya ile yaptığımız anlaşma Türkiye'nin açık denizlerde serbestçe hareket edebilmesinin önündeki engelleri kaldırıyor. Anlaşma aynı zamanda Libya hükümetiyle güçlü bir ilişki kurmamızı da sağlıyor. Hem Libya'da hem de Akdeniz'de istikrar ve barış sağlama konusunda kararlıyız".

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Altun'dan, Libya'nın, asker, talebine, ilişkin, açıklama,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Özlü Sözler
Zaman Gösterdi ki: Cennet ucuz değil Cehennem dahi lüzumsuz değil..


BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı