Haber Detayı
01 Mart 2020 - Pazar 14:48 Bu haber 377 kez okundu
 
Avrupa'nın yarısını ben gönderdim
Sınır kapılarını açılmasının ardından Ayvacık ilçesinde de hareketlilik yaşanıyor. 20 yıldır insan kaçakçılığı yaptığını söyleyen Özcan K. göçmenlerin yarısının kendisinin Avrupa'ya gönderdiğini söyledi.
GÜNDEM Haberi


İnsan kaçakçısı Özcan K. şöyle konuştu:

“20 yıldır bu işi yapıyorum”

Şu anda nokta belirliyoruz. Onları Yunanistan'a emin bir şekilde göndermek için bir yer bakmaya geldik. Hepsini karşıya geçireceğiz, Allah'ın izniyle. Şu an hava biraz kötü. İstanbul'dan bot motor bekliyoruz. Bot motorlar geldi mi, onları yavaş yavaş karşıya atacağız.
Abi benim işim bu. Ben 20 yıldır bu işi yapıyorum. Ben göçmen kaçakçısıyım. Cezasını da yattım. Altı sene cezasını yattım. Bizim mesleğimiz bu. Ekmeğimiz de buradan. Reis de izin verdi. Biz de yolumuza çıktık, doğrusunu istersen.

 
“Avrupa’nın yarısını ben gönderdim”
 

Avrupa'nın yarısını ben gönderdim. Göçmenlerin yarısını ben Avrupa'ya gönderdim. Doğrusunu isterseniz. Şu an bir de göçmenler, karadan bedava gitmek için gümrük kapılarına gidiyor. Bedava gitmek için. Tabii orada Yunanistan güvenlik güçleri izin vermiyor. Hepsi buraya gelecek, bir iki güne kadar. Yavaş yavaş İstanbul'a dönüyor, kara sınırındaki yolcular.


“Günlük bin lira paramiz oluyor”

500 dolar, 600 dolar abi. Çok bir para değil. Malzeme, 30-40 yolcu bir bota biniyor. 500 dolardan 15 bin dolar yapıyor. 12-13 bin dolar masrafı var. Bir bot 10 bin dolar. İstanbul'dan buraya nakliye, 2 bin dolar. 3000 dolar da biz 5-6 kişiye kalıyor. Allah bin bereket versin. Günlük 1000 lira paramız oluyor.

 
“Göçmenler karşıya gitmeden para yok”

Gidiyor, karşıdan bir telefon açıyor. Biz İstanbul'dan, dövizden paramızı oradan alıyoruz. Para, onlardan kesin almıyoruz. Karşıya gönderiyoruz. Yunan sınırlarına ayak bastıktan sonra biz alıyoruz. Eğer yakalanırsa, Sahil Güvenlik yakalarsa biz zarar ediyoruz.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Avrupa'nın, yarısını, ben, gönderdim,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Özlü Sözler
"İşlediğiniz günahları gizlediğiniz gibi, iyilikleri de gizleyiniz "


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı