Haber Detayı
05 Mayıs 2020 - Salı 22:57 Bu haber 87 kez okundu
 
Babacan'dan IMF ve dış finansman açıklaması
Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı olarak siyasete geri dönen Ali Babacan, Bloomberg'e açıklamalarda bulundu. Babacan, Türkiye’nin IMF’ye gitmesinin ve yabancı merkez bankalarıyla yapacağı swap anlaşmalarının bile dış finansman ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli olmayacağını söyledi.
EKONOMİ Haberi


Babacan, “Parasal ve finansal müdahalelerde iki farklı hata yapılabilir: Çok az müdahale ya da çok fazla müdahale” derken müdahalelerde ikinci tür yapılacak hatanın daha iyi olabileceğini belirtti.

Çok fazla müdahale yapıldığı takdirde tekrar frene basmanın çok zor olmayacağını belirten Babacan, “Verilen yanıtlar büyük ve zamanında değilse maliyet muhtemelen daha büyük olacaktır” dedi.

IMF VE SWAP DEĞERLENDİRMESİ

Türkiye’nin IMF’ye gitmemesini de değerlendiren Babacan, Türkiye’nin IMF’ye gitmesinin ve yabancı merkez bankalarıyla yapacağı swap anlaşmalarının bile dış finansman ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli olmayacağını söyledi.

Türkiye’nin mevcut dış politikasının swap ve IMF anlaşmalarını zorlaştırdığını vurgulayan Babacan, “Çekişme içinde olduğumuz ülkelerden swap anlaşması istemek gibi bir şey olamaz” dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Babacan'dan, IMF, ve, dış, finansman, açıklaması,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Özlü Sözler
Nankör bir evlada sahip olmak, yılan dişinden daha acı verir.


Shakespeare
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı