Haber Detayı
10 Mart 2020 - Salı 01:59 Bu haber 190 kez okundu
 
Babacan'ın partisinin kurucu listesi açıklandı
Partinin isminin 'DEVA' olacağı da sosyal medyada konuşulanlar arasında olurken, yeni partinin kurucular kurulu listesinin öne çıkan özelliği ise, oldukça genç bir kadronun olması, kadınlara kayda değer bir yer ayrılması, yüksek lisans ve doktora dereceli isimlerin ağırlıkta olması ve gazeteci Gülay Göktürk, güvenlik analisti Metin Gürcan gibi geleneksel olarak Adalet ve Kalkınma Partisi'nin politikalarına uzun zamandır eleştirel bir tavır benimsemiş kişileri de kapsaması.
GÜNDEM Haberi


Öte yandan partide Sadullah Ergin, Nihat Ergün ve Beşir Atalay gibi Adalet ve Kalkınma Partisi döneminde Ali Babacan'ın yakın çalışma arkadaşları olan ve partinin kuruluş sürecinin en başından beri kendisiyle yoğun mesai harcamış isimler ve kısa süre önce partisinden istifa etmiş olan ve milletvekilliği döneminde de insan hakları ihlalleri ve ifade özgürlüğü konusunda parti politikalarını yoğun bir şekilde eleştiren Mustafa Yeneroğlu da yer alacak.

Kurucular Kurulu listesinde emekli korgeneral Mehmet Şanver'in ismi de ön plana çıkıyor. 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde Şanver'in kızının düğünü basan darbeciler, birçok komutanı rehin almıştı.

Partinin kuruluş toplantısı Çarşamba günü Ankara Bilkent Oteli'nde gerçekleşecek.

Partinin kurucular kurulunda Teknoloji ve İnsan Kolejleri (Tink) kurucusu ve ABD Princeton Üniversitesi mezunu işinsanı Zeynep Dereli, THY eski Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin ve eski Kadın ve Aile Bakanı Selma Aliye Kavaf gibi kadınların da isimleri ön plana çıkıyor.

IMF'de İcra Direktörlüğü görevini yürütmüş olan İbrahim Çanakçı, TUİK eski başkanı Birol Aydemir gibi isimlerin varlığı da kadronun ekonomi yönetimi vurgusunu güçlendiriyor.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Babacan'ın, partisinin, kurucu, listesi, açıklandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Özlü Sözler
İki düşman arasında öyle konuş ki, barıştıklarında utanmayasın.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı