Haber Detayı
15 Mayıs 2020 - Cuma 23:56 Bu haber 141 kez okundu
 
Bahçeli'den 'Seçim Kanunu değiştirilsin' çağrısı
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye'nin ve siyasi hayatımızın üzerindeki kabus bulutlarının dağıtılması için yapılması gerekenler arasında Seçim Kanunu ile Siyasi Partiler Kanunu'nun da değişmesi gerektiğini ifade etti.
GÜNDEM Haberi


Yazılı açıklama yapan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Bahçeli, gündeme dair açıklamalar yaptı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “Memleket Masası” çağrısını eleştirirken, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun baskın bir seçim durumunda Gelecek ve DEVA partisine milletvekili verilebileceği yönündeki açıklamasına tepki gösterdi.

Bahçeli'nin açıklamalarındaki ilgili kısımlar şu şekilde:

"Siyasi Partiler Kanunu hemen değiştirilmelidir"

"Bu itibarla Türkiye'nin ve siyasi hayatımızın üzerindeki kabus bulutlarının dağıtılması için şu hususların gündeme alınması ve bir an önce hukuki ve ahlaki bir temele kavuşturulması sağlanmalıdır.

1- Siyasi Partiler Kanunu hemen değiştirilmelidir.

2-Seçim Kanunu'nda düzenlemeler yapılmalıdır.

3- TBMM İç Tüzüğü mutlaka yeni baştan gözden geçirilmeli, yeniden yazılmalıdır.

4- Milletvekili Dokunulmazlığıyla ilgili beklentiler karşılanmalıdır.

5- Siyasi Etik Kanunu çıkarılmalıdır.

6- Kamu kurumu niteliğindeki mesleki kuruluşlarla ilgili kanuni düzenlemeler süratle gerçekleştirilmelidir."

"Siyasi defolar Cumhur İttifakı'nın iradesini bozamayacak"

"Milliyetçi Hareket Partisi Türk milletinin tavizsiz ve yılmaz savunucusudur. Milliyetçi Hareket Partisi'nin sevdası Türklük ve Türkiye'dir.

Ekseni kaymış siyasi partilerin Türkiye'yi uçuruma çekme hazırlığına müsaade edilmeyecek; CHP-İP-HDP-FETÖ-PKK, bunlara rağbet ve refakat eden diğer güdümlü siyasi defolar Cumhur İttifakı'nın kutlu iradesini ve istiklal mücadelesini kesinlikle aşamayacaklardır."

Bahçeli, Meral Akşener'in Memleket Masası önerisine karşılık ise şunları söyledi:

"Bir yanda Kovid-19 salgınıyla boğuşan Türkiyemiz, diğer yanda siyasi ayak oyunlarıyla, ayıplı ve ağır kusurlu tekliflerle meşgul ve muhatap olmaktadır. Milli ve ahlaki değerlerden mahrum siyasi güruhun ülkemize istikamet çizme gayretkeşliği çiğ bir tezgâhın, çirkin bir tuzağın varlığına açıkça delil teşkil etmektedir.

Millete ve vatana özden mensubiyet duymayan lekeli ve sicili karanlık yüzlerin Türkiye'yi hedefine alan ihanet planları devamlı surette güncellenip gün ışığına çıkmaktadır. Gerçekleri örtbas etme çabası, kötü emelleri maskeleyip saklama amacı artık mümkün olmayan bir çırpınma halidir. Son günlerde ısmarlama ve icazetli görüşlerin siyasi gündemde yer tutması oldukça kaygı ve kuşku verici bir durumdur. İP'in Memleket Masası önerisi, buna CHP'nin sıcak ve sempatik yaklaşımı, marjinal ve marazi partilerin Meclis'te grup kurabilmeleri maksadıyla milletvekili transfer sezonun tekraren açılması Türk siyasetinin esef verici talihsizliğidir."

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Bahçeli'den, 'Seçim, Kanunu, değiştirilsin', çağrısı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Özlü Sözler
Nimete kavuşanların inkarından sakının.


Hz. Muhammed
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı