Haber Detayı
03 Şubat 2020 - Pazartesi 10:54 Bu haber 170 kez okundu
 
Çin dışında ilk ölüm haberi Filipinler’den
İsveç, Rusya ve İtalya’da da ilk vakaların tespit edildiği 2019-nCoV salgınında Filipinlerde virüs tespit edilen bir hastanın hayatını kaybetmesiyle ilk kez Çin sınırları dışında bir ölüm kayda geçmiş oldu.
DÜNYA Haberi


Çin diğer ülkelerden gelen seyahat kısıtlamaları, kapıda vize uygulamalarının iptalleri, havayollarının uçuş iptalleri ve hükümetlerin vatandaşlarını tahliye etmesi gibi nedenlerle ciddi bir izolasyon baskısıyla karşı karşıya. Dünya Sağlık Örgütü’nün uluslararası kamu sağlığı acil durumu (PHEIC) ilan etmesinin ardından ülkelerden muhtelif koruyucu önlemler gelmeye devam ediyor. Endonezya Çin’le olan tüm uçuşları durdurduğunu ve ülkeye Çin’de 14 gün kalmış açıklarken, ABD, Çin’e gitmiş olan yabancı vatandaşları sınırlarından almayacağını duyurdu. Bangladeş Çin vatandaşlarına kapıda vize uygulamasını askıya alırken, Rusya da ülkeden vatandaşlarını tahliye edeceğini açıkladı. Irak da salgının ülkeye girmesi endişeleriyle Çin’den gelen tüm yabancı vatandaşların sınırdan alınmasını yasakladı. Açıklama İçişleri Bakanlığı’ndan geldi. Öte yandan Çin’in ulusal petrol şirketi CNPC, Irak’ın petrol sektöründeki en büyük yatırımcı ve yine devlete ait CNOOC Ltd Irak’ın güneydoğusundaki Maysan petrol sahasında faaliyetlerini sürdürüyor.

Perakende sektöründen de olumsuz haberler gelmeye devam ediyor. ABD’li telefon üreticisi Apple ise 9 cumartesi günü 9 Şubat’a kadar Çin’deki tüm mağazalarını kapatacağını açıkladı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Çin, dışında, ilk, ölüm, haberi, Filipinler’den,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Özlü Sözler
"Yıkılıp düşene gülme sakın sen. Yiğit düşüp kalkmayınca belli olmaz "


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı