Haber Detayı
02 Nisan 2020 - Perşembe 19:13 Bu haber 76 kez okundu
 
Erdoğan: Tenceresi kaynamayan vatandaşın vebali üzerinizde
Cumhurbaşkanı Erdoğan, belediye başkanları ile video konferans yöntemiyle gerçekleştirdiği toplantıda, "Geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlarımızı asla yalnız bırakmamalıyız." dedi.
GÜNDEM Haberi


Gündemin korona virüs olduğu toplantıda başkanlara seslenen Erdoğan, tedbirlerinin ivedilikle uygulanmasını isteyerek, "Gıda ve temizlik ürünlerini vatandaşlarımıza ulaştırma noktasında da titiz davranmalıyız. Evden çıkmasını istemediğimiz vatandaşlarımızın, kitap, ihtiyaç ve internet ihtiyaçlarını tamamlamalıyız. Kaymakamlık ve valilikler ile temasta olmalısınız. Evinde tenceresi kaynamadığı için boynu bükük olan her vatandaşımızın vebali sizler üzerinedir" dedi.

"Vebal üstünüzedir"

Gıda ve temizlik ürünlerini vatandaşlara ulaştırma noktasında titiz davranılması gerektiğini ifade eden Erdoğan, "Evden çıkmasını istemediğimiz vatandaşlarımızın, kitap, ihtiyaç ve internet ihtiyaçlarını tamamlamalıyız. Kaymakamlık ve valilikler ile temasta olmalısınız. Evinde tenceresi kaynamadığı için boynu bükük olan her vatandaşımızın vebali sizler üzerinedir." şeklinde konuştu.

"Milletimizi hayal kırıklığına uğratmayacağız"

AK Parti olarak milleti bu salgın döneminde de hayal kırıklığına uğratmayacaklarını belirten Erdoğan, "Gelişmiş ülkeler bile birçok alanda çökerken, kendi ihtiyaçlarımızı pek çok alanda karşıladığımız görülmüştür. Sosyal devlet gereği 2 milyon aileye 1000'er TL destek veriyoruz. İstihdamı korumak amacıyla faaliyetlerine ara veren işletmelerimizin telafi sürelerini 2 katına çıkardık. İşletmelerin vergi ve SGK ödemelerini öteledik. Pek çok bankamız ilave kaynak sağlayarak, kredileri öteleme yoluna gitti" dedi.

Düşmanın adı: Korona virüs

Tarihi bir felaketin yaşandığını ve birçok ülkeye kıyasla iyi bir yerde olduğumuzu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sinsi bir düşmanla mücadele ediyoruz. Adı da koronavirüs. Panik yapmadan akılcı, dengeli ve gerçekçi adımlarla mücadelemizi yürütüyoruz. Türkiye bu salgını yenecek güce ve kapasiteye sahiptir. İnşallah aydınlık ve müreffeh günlere kısa sürede kavuşacağız. Biz Türk Milleti'nin ferasetine güveniyor ve inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

"Dayanışmayı dinamitlemek gaflettir"

Erdoğan, "83 milyonun dayanışması için yapılan bir projeyi dinamitlemek açık söylüyorum gafletten ibarettir. Korona salgını ile mücadeleyi sulandırıp, günlük siyasete alet etmeye kimsenin hakkı yoktur. Şu an milletimizin hayatını tehdit eden sinsi bir virüs ile mücadele ediyoruz. Karşımızdaki düşmanın adı: Korona virüsüdür. Gün tüm ayrımları bırakarak ortak düşmana karşı birleşme günüdür. Gün küçük hesaplar peşinde koşmak yerine basiretli davranma günüdür." dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Erdoğan:, Tenceresi, kaynamayan, vatandaşın, vebali, üzerinizde,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Özlü Sözler
Dünyada bir garip veya bir yolcuymuş gibi yaşa


Hz. Muhammed
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı