Haber Detayı
25 Kasım 2020 - Çarşamba 12:24 Bu haber 2386 kez okundu
 
Erdoğan yerli korona aşısı için tarih verdi
Partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Koronavirüs aşısıyla ilgili açıklamada bulunan Erdoğan, "Aşıda ilk uygulamaları önümüzdeki ay yapabilmeyi umut ediyoruz" dedi.
GÜNDEM Haberi


YERLİ KORONAVİRÜS AŞISI İÇİN TARİH VERDİ

Bu açıklamasının hemen ardından yerli koronavirüs aşısı için tarih veren Erdoğan, "En geç nisan ayında kendi aşımızı da uygulamayı planlıyoruz" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"Biz yönetim sistemini insanı yaşat ki, devlet yaşasın anlayışı üstüne bina etmiş bir milletiz. İnsan yaratılmışların en şereflisidir. İnsana esenlik ve değer vermeyen bir sistemin başarı şansı yoktur. Hırs, tahakküm ve rant üzerine kurulu bir sistemin ne insanı ne de tabiatı koruması mümkün değildir.

"DÜNYA 5'TEN BÜYÜKTÜR ÇAĞRIMIZIN NE KADAR DOĞRU OLDUĞUNU GÖRDÜK"

1.5 milyon kişinin ölümünü sadece koronavirüse bağlamak sığ bir bakış olacaktır. Küresel sistemin çarpıklığının da bunda payı vardır. Salgın herkesin aynı gemide olduğunu hatırlatmış, çarpıklığı gözler önüne sermiştir. Dünya beşten büyüktür çağrımızın ne kadar doğru olduğunu bir kez daha gördük.

"BU ÇİRKİN KAMPANYALARIN KİMLER TARAFINDAN YÜRÜTÜLDÜĞÜNÜ BİLİYORUZ"

Ülkemizin hak ve adaletli attığı adımların itibar suikastına maruz kalması haksızlıktır. Bu çirkin kampanyaların kimler tarafından yürütüldüğünü biz elbette biliyoruz. Türkiye olarak küresel sistemlerin çarpıklıklarını söylerken, asla yayılmacı bir tutum göstermiyoruz. Bizim kimsenin toprağında gözümüz yoktur.

"DEAŞ'LA GÖĞÜS GÖĞSE ÇARPIŞAN TEK NATO ÜLKESİ BİZİZ"

Biz bölgemizin istikrar, barış ve iç huzura kavuşmasına katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Suriye'de DEAŞ ile göğüs göğse çarpışan tek NATO ülkesi biziz. Tek başımıza bırakılmamıza rağmen 9 bin yabancı savaşçı yakaladık, ülkelerine gönderdik. Ülkemiz üzerinden çarpışma bölgelerine geçişleri engellemek için olağanüstü çaba harcadık. Bizim gönderdiğimiz bilgileri ciddiyetle takip etmeyen ülkeler topraklarındaki eylemlere engel olamadılar. Bunu bir de İslam'a mal etmeye çalıştılar.

"BARIŞ PINARI HAREKATI BÖLGESİNDE 17 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ"

Bunu özellikle belirtmek istiyorum, dün Barış Pınarı Harekatı bölgesinde 17 terörist sızmaya çalıştı. Bunlar kahraman komandolarımız tarafından öldürüldü. Komandolarımızı milletimiz adına gözlerinden öpüyorum.

Yunanistan ve GKRY'nin tavırlarına rağmen soğukkanlı davrandık. Ama bizim sabırlı ve soğukkanlı davranışımıza rağmen en son yine sivil gemimize saldırı oldu. Bunun uluslararası deniz hukukunda yeri yok. Bunun kaptanı da yine bir Yunan. Sivil mürettabatı da onlar maalesef taciz etti. Bunlar video kayıtları ile tespit edildi. Gerekli olan yerlere gönderildi, gönderilecek"

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Erdoğan, yerli, korona, aşısı, için, tarih, verdi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Özlü Sözler
Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, Olmaya devlet cihanda, bir nefes sıhhat gibi.


Kanuni Sultan Süleyman
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı