Haber Detayı
26 Ağustos 2019 - Pazartesi 17:26 Bu haber 647 kez okundu
 
Her yıl 20 cm batıyordu... Başkentlerini taşıyorlar
Endonezya'nın yaklaşık 8,5 milyon nüfusa sahip başkenti Cakarta taşınıyor.
DÜNYA Haberi


1
Her yıl 20 cm batıyordu... Başkentlerini taşıyorlar Endonezya Devlet Başkanı Cava Adası'ndaki başkent Cakarta'nın taşınacağı yeri açıkladı.
 
2
Her yıl 20 cm batıyordu... Başkentlerini taşıyorlar Konu ile ilgili olarak Endonezya Başkanlık Sarayı'nda basın toplantısı düzenledi.
 
3
Her yıl 20 cm batıyordu... Başkentlerini taşıyorlar Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo, hükümet yetkilileri ve meclisin aldığı ortak kararla başkent Cakarta'nın, Kuzey Penajam Paser ve Kutai Kertangera bölgesindeki alana taşıma kararı aldıklarını açıkladı.
4
Her yıl 20 cm batıyordu... Başkentlerini taşıyorlar Kalabalıklaşan ve batmaya başlayan Jakarta üzerindeki baskıyı hafifletmek amacıyla, dünyanın en büyük kömür rezervlerine ve orangutan habitatlarına ev sahipliği yapan Borneo adasında yeni bir başkent inşa edilecek.
 
5
Her yıl 20 cm batıyordu... Başkentlerini taşıyorlar Yapılan basın açıklamasında başkentin taşınacağı bölgenin özellikle deprem ve heyelan gibi ülkede sıkça görülen doğal afetler konusunda daha az risk taşıdığını belirtildi.
 
6
Her yıl 20 cm batıyordu... Başkentlerini taşıyorlar Başkentin taşınacağı bölge Cakarta'dan 1400 kilometre uzağında yer alıyor.
7
Her yıl 20 cm batıyordu... Başkentlerini taşıyorlar Kilometre kare başında 1400 kişinin düştüğü Cakarta'nın deniz seviyesinin altlarında yer almaya başladığı ve belirli bölgelerinin her yıl 20 cm battığı ortaya çıkmıştı.
 
8
Her yıl 20 cm batıyordu... Başkentlerini taşıyorlar Yeni başkent için tahmini olarak 33 milyar dolar harcanması öngörülürken, inşa çalışmalarının 2021’de ve taşınma işleminin de 2024 yılında başlaması planlanıyor.
Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Her, yıl, 20, cm, batıyordu..., Başkentlerini, taşıyorlar,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Özlü Sözler
"Ne kadar bilirsen bil; söylediklerin karşındakinin anladığı kadardır."


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı