Haber Detayı
06 Eylül 2019 - Cuma 22:19 Bu haber 600 kez okundu
 
İmamoğlu: Pazar günü herkesi Yenikapı için bilgilendireceğiz
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, 88. İzmir Enternasyonal Fuarı açılışı kapsamında geldiği İzmir’de Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i makamında ziyaret etti. Ziyarette basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İmamoğlu, Yenikapı Meydanı'na getirilen araçlar ile ilgili Pazar günü geniş açıklama yapacaklarını söyledi.
GÜNDEM Haberi


İmamoğlu, “Biz israfı topluma anlatmak istiyoruz, israfın boyutunu htirmek istiyoruz. İsrafın boyutlarını vatandaşlarımıza sonuna kadar göstereceğiz. Bu siyasi mesele değil. Ekonomik sıkıntıların tavan yaptığı ortamda kamunun israfı engellemede lokomotif olması lazım. Biz tasarruf yapıyoruz. Bizi ilk alkışlaması geren hükümettir. Ülkede protokol adı altında şov yapan hangi kurum varsa herkes kendine çeki düzen versin. Bundan hükümette, biz de ders çıkaralım. Bütün siyasi partilere oy vermiş insanlar beni alkışlıyor. Pazar günü herkesi Yenikapı için bilgilendireceğiz” diye konuştu.

'KAFTANCIOĞLU'NUN YANINDAYIZ' 

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun aldığı hapis cezasını da değerlendiren İmamoğlu, “Gündem oluşturarak, insanları suçlayarak insanları kutuplaştırmak yol ve yönteminden vazgeçilmeli. Türkiye’de adalet duygusu daha çok hissedilmeli. Sabah da bu uyarımı yaptım. Karar üzücü ve can sıkıcıdır. O manada Canan Hanım'ın yol haritasının yanındayız. Bu hukuksuzluğa üst mahkemelerin itiraz edeceğine inanıyorum. Türk hukukuna güveniyorum” şeklinde konuştu.

'GENÇLERİN TERÖRÜN KISKACINA GİRMEMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ'

HDP önünde evlatlarını isteyen aileler konusundaki eleştirilere de cevap veren İmamoğlu, “Evlatları teröre teslim olan ve orada evlatlarını aramak bulmak için eylem yapan annelerin yanındayım. Terörün kıskacına gençlerin girmemesi için çalışıyoruz. Biz gençlerimizin, çocuklarımızın iyi eğitim almasını istiyoruz. Kimsenin kendini kutuplaşmış bir ülkede sağa sola savrulmasını istemiyoruz. Bu ülkede demokrasiyi güçlendirmeyi istiyoruz. Demokrasi güçlenirse herkes kendi varlığını hissedebilir ve vatandaşın ruhu ferah olur. Bunu yapmazsak terör güçlenir. Terörün bertaraf edilmesini istiyoruz. Annelerin yanındayım, çocuklarının terörden kurtulması için mücadeleye hazırız” diye konuştu. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kayyum açıklamasıyla ilgili ise “Polemiklerle ilgilenmiyorum. Polemik üretmek marifetmiş gibi görünüyor. Biz projelerimizle konuşuruz. Gerisi laf-ı güzah. Polemikle ilgili bir yeteneğim, becerim yok. Bu herhalde beceri istiyor. Geçmişten günümüze bu tür polemikleri koyanlar tam tersini yapabiliyorlar. Ben şu an ne savunuyorsam 5 yıl sonra da aynı şeyleri savunuyor olacağım” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyetin kuruluş yıllarında düzenlenen ve ilk olma özelliği taşıyan İzmir İktisat Kongresi'ne atıfta bulunan İmamoğlu, İzmir’e geldiği için duygulandığını belirterek “İzmir’deyim, coşmak istiyorum” dedi. 

İmamoğlu daha sonra İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile birlikte Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nı ve Agora Antik Kenti'ni gezdi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: İmamoğlu:, Pazar, günü, herkesi, Yenikapı, için, bilgilendireceğiz,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Özlü Sözler
Ayağa kalkarsan hizmet kastiyle kalk, eğer konuşacak olursan hikmetle konuş, oturacağın zaman hürmetle otur…


Hacı Bektaşı Veli
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı