Haber Detayı
25 Şubat 2021 - Perşembe 03:12 Bu haber 95 kez okundu
 
İstanbul’da normalleşme ne zaman başlıyor?
İçişleri Bakanlığı'nca yayımlanan genelgeye göre; hafta içi 09.00-05.00 saatleri aralığında uygulanan sokağa çıkma yasağı hafta sonu ise Cuma akşamından itibaren başlayarak 56 saat boyunca kesintisiz olarak devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantı sonrasında sokağa çıkma yasağı gibi tüm kısıtlamalarda atılacak normalleşme adımları için Mart ayını işaret etti. Bu mesaj sonrasında milyonlarca kişi tarafından 1 Mart’tan itibaren sokağa çıkma yasağa çıkma yasağı kalkıyor mu? Sorusuna araştırılmaya başladı.
GÜNDEM Haberi


1 Mart’ta sokağa çıkma yasağı kalkıyor mu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma yasağı kısıtlamalarıyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Erdoğan, hafta sonu yasaklar ne zaman kalkacak sorusuna şu yanıtı verdi: "Mart aşılamada çok büyük mesafe kat edeceğimiz bir ay olacaktır. İllerimizi Sağlık Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre 4 gruba ayırarak Mart ayı itibarıyla kademli normalleşme sürecini başlatıyoruz. Hafta sonu uygulamasından başlayarak sokağa çıkma sınırlamasını da illerimizdeki vaka, aşılama ve diğer ilgili kriterlere göre aşamalı şekilde kaldırıyoruz."

Sağlık Bakanı konuyla ilgili olarak; "Normalleşme adımlarını titizlikle çalışıyoruz. Yerinde karar dönemi ile kademeli normalleşeceğiz. 1 Mart itibarıyla süreç belirlenen kriterler çerçevesinde, dört risk seviyesinde valilerimizin başkanlığındaki il hıfzıssıha kurullarımızla başlayacak" paylaşımında bulundu.

 
 
Videoyu Oynat

İstanbul’da normalleşme ne zaman başlıyor?

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, İstanbul'un 1 Mart'tan itibaren kısıtlamanın azaltılmasına hazır olduğunu ifade ederken müjdeyi verdi. Öte yandan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da geçtiğimiz günkü Twitter hesabından yaptığı paylaşımda normalleşme için tarih verdi, "1 Mart itibarıyla kademeli normalleşeceğiz" dedi.

Kabine ve Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman?

1 Mart normalleşme süreci öncesinde koronavirüs ile ilgili önemli kararların alınacağı Bilim Kurulu Toplantısı ve Kabine Toplantısı'nın ne zaman yapılacağı henüz net değil ancak cuma gününe kadar yapılması bekleniyor.

 
 
Kaynak: Editör:
 
Etiketler: İstanbul’da, normalleşme, ne, zaman, başlıyor?,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Özlü Sözler
Daima iyiyi, güzeli, doğruyu öğrenebilmek için okuyunuz, okutunuz…


Hacı Bektaşı Veli
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı