Haber Detayı
03 Ekim 2019 - Perşembe 08:30 Bu haber 476 kez okundu
 
Kılıçdaroğlu: Saray Millet İttifakı'nı dağıtmak için özel çalışma yapıyor
CHP lideri, CHP ile İYİ Parti'nin oluşturduğu Millet İttiakı'nın bozulması için özel çalışma yapıldığını söyledi. Kılıçdaroğlu, yüzde 50+1 tartışmasını da 'abes' olarak değerlendirdi
GÜNDEM Haberi


BBC Türkçe'de Ayşe Sayın imzasıyla yer alan röportajda Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları özetle şöyle:

(Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yüzde 50+1 tartışmasıyla ilgili muhalefeti adres göstermesi) Muhalefetin görevi bir kişiye koltuk bulmak değildir, ya da bir kişinin koltuğuna sürekli kazandırmak değildir. Bu tartışma abestir. Gündem değiştirme, içeride ekonomi, dışarıda dış politikada yaşanan büyük sorunları örteme yönelik bir tartışma. Böyle bir arayış demokrasilerde de olmaz, dikta yönetimlerinde olur. Bunun tartışılmasını da abes görüyorum, doğru değil.

'Millet ittifakını bozmak için istihbarat da devrede...'

(CHP-İYİ Parti ittifakının bozulacağı iddiası) Millet İttifakı'nı oluşturan siyasi partilerin ittifakını bozmaya yönelik bir Saray hareketi bu. Çünkü Saray, bu ittifakın bir şekilde bozulmasını istiyor. Araya pekçok kişiyi koyuyorlar, istihbarat elemanları dahil olmak üzere devreye konulup, "Millet ittifakını nasıl bozarız?" arayışı içindeler. Ben bu ittfakın bozulacağını sanmıyorum.

(HDP İLE KOLKOLA İDDİASI) Hayır efendim, hiçbir partiyle kolkola değiliz. Demokrasi konusunda, kim demokrasiyi savunuyorsa, biz de onlara saygı duyarız, tek adam rejimine kim karşıysa saygı duyarız. Vatandaşın sorunlarını çözme konusunda kim düşünce üretir, yol, yöntem üretirse saygı duyarız. HDP de bu ülkenin 6 milyon kişinin oyunu almış bir siyasi parti. Yasadışı işlem varsa bu ülkenin savcısı var, istihbarat örgütü var, mahkemeleri var, gereğini yaparlar.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Kılıçdaroğlu:, Saray, Millet, İttifakı'nı, dağıtmak, için, özel, çalışma, yapıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Özlü Sözler
Dine hizmet ederken müspet hareket etmek ve menfi hareketlerden kaçınmaktır.


Bediüzzaman Said Nursi
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı