Haber Detayı
28 Ocak 2020 - Salı 14:30 Bu haber 368 kez okundu
 
KOSGEB depremden etkilenen KOBİ’lere acil destek kredisi
KOSGEB, Malatya ve Elazığ illerinde, depremden etkilenen KOBİ’lere yönelik 100 bin TL’ye kadar acil destek kredisi verecek
EKONOMİ Haberi


Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, kredilere faiz uygulanmayacak ve 1 yılı ödemesiz dönemin ardından, 24 ay vadeli olacak. Krediler toplam 36 ayda kapatılacak. Taksitler 3 ayda bir ödenecek. Ayrıca, KOSGEB’e borcu olan firmaların borçları da 2020 sonuna ertelendi. Mevcut borçlar 1 Ocak 2021’den itibaren ödenmeye başlayacak. Acil Destek Kredisi uygulanacağını dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamıştı.

Dünya Gazetesi'nden Mehmet Kaya'nın haberine göre, KOSGEB Acil Destek Kredisi Programından depremden etkilenen KOBİ’ler yararlanabilecek. Bu firmalar, Valilik ve Kaymakamlık gibi mülki makamlardan depremde zarar gördüklerini belgeleyecekler. Firma başına 100 bin TL’ye kadar faizsiz kredi verilecek. Kredinin faizini KOSGEB karşılayacak.

Toplam 36 ay vadeli kredide ilk yıl ödemesiz olacak ve takip eden dönemde 3’er ay taksitle ödenecek. Teminat sıkıntısı çeken firmalar KGF’den teminat için başvurabilecek.

KOSGEB borçlarına 1 yıl erteleme

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı açıklamasında, KOSGEB’in 2018 Yılı Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği Programı ve KOBİ Finansman Destek Programı’ndan yararlanmış ve halen kredi geri ödemeleri devam eden firmaların borçları da 2020 sonuna kadar ertelendi. Firmalar borçlarını 1 Ocak 2021’den itibaren ödemeye başlayacak.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: KOSGEB, depremden, etkilenen, KOBİ’lere, acil, destek, kredisi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Özlü Sözler
Ayıpsız dost arayan dostsuz kalır.


Mevlana
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı