Haber Detayı
07 Ekim 2019 - Pazartesi 09:20 Bu haber 413 kez okundu
 
Nadira’nın vekilliğini üstlenen avukat istifa etti
AKP Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde hayatını kaybeden Nadira Kadirova’nın ailesinin avukatı Müjde Tozbey Erden, Kadirova ailesinin vekilliğinden istifa ettiğini duyurdu. Erden, istifasına gerekçe olarak, aile ile farklı bakış açılarına sahip olmalarını gösterdi.
TÜRKİYE Haberi


Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği Genel Başkanı Müjde Tozbey Erden, istifasını duyurduğu açıklamada “Bugünden sonra Nadira'nın ailesinin avukatı olarak değil, gericiliğe ve karanlığa kurban giden Nadira ve Nadira gibi kadınlar için mücadele etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Erden’in açıklaması şöyle:

Bildiğiniz üzere 23 Eylül tarihinde Milletvekili Şirin Ünal'ın evinde intihar ettiği söylenen Nadira Kadirova'nın ailesinin vekilliğini Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği olarak üstlendik. Nadira'nın ailesinin tarafımıza ulaştığı 25 Eylül tarihinden bu yana da, avukatlıklarını yapmaya devam ettik. Bu süre zarfında boyun eğmeyerek, Nadira'nın şüpheli ölümünün aydınlatılması ve adaletin sağlanması için Nadira'nın arkadaşları, basından emekçi dostlarımız, meslektaşlarımız ve tüm kamuoyunun desteği ile soruşturmanın hızlıca kapatılmasını önleyip, Nadira'nın şüpheli ölümünün duyulması için mücadele ettik.
Ancak gelinen bu aşamada Nadira'nın ailesi ile farklı bakış açılarına sahip olmamız nedeniyle vekilliklerinden istifa etme gereği duyduk.Bugünden sonra Nadira'nın ailesinin avukatı olarak değil, gericiliğe ve karanlığa kurban giden Nadira ve Nadira gibi kadınlar için mücadele etmeye devam edeceğiz.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Nadira’nın, vekilliğini, üstlenen, avukat, istifa, etti,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Özlü Sözler
Resulullah (sav) rüşvet alana da verene de lanet etti.Rüşvet alan da veren de cehennemdedir.


Hz. Muhammed
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı