Haber Detayı
29 Şubat 2020 - Cumartesi 00:38 Bu haber 369 kez okundu
 
Petrol devi rüzgâra dönüyor
Fransız petrol şirketi Total SA, kurulması ve işletilmesi 7 milyar dolardan fazlaya mal olabilecek offshore rüzgâr çiftliği için teklif verdi. Bu teklif oldukça dikkat çekici zira büyük petrol şirketlerinin yenilenebilir enerjiye olan ilgisini gösteriyor. Ayrıca tesis Birleşik Krallık içerisinde tam ülke desteği olmadan yapılan ilk rüzgâr çiftliği olacak. Bu da tesisi bugüne kadar inşa edilenlerden daha riskli hale getiriyor.
ÖZEL SEKTÖR Haberi


İngiliz kamu kuruluşu SSE Plc, İskoçya’nın Kuzey Denizi’ndeki bölümünde rüzgâr çiftliği geliştiriyor ve Total de maliyeti ve riskleri omuzlamak için ortak olmak isteyen şirketler arasında.  Total, 1.075 megawatt'lık Seagreen projesine satın alarak Avrupa içerisinde offshore rüzgâr çiftliklerine sahip olmayı amaçlıyor. Total’in yükselmekte olan offshore rüzgâr varlıkları pazarında en büyük rakibi ise yine bir petrol devi olan Hollandalı Royal Dutch Shell Plc şirketi.

Total bu ve bunun gibi rüzgâr çiftliği ihaleleri alabilmek için İngiltere'de ve Danimarka’da yeni istihdam sağlıyor.. Fransız şirketi 3 gigawatts olan yenilenebilir enerji kapasitesi 2020 yılında iki katına çıkarmak istiyor. Şirketin 2025 yılına kadarki hedefi 25 gigawatt.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Petrol, devi, rüzgâra, dönüyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Özlü Sözler
İlim irfan mürşittir karanlıkları boğar. İnsanları cehalet, gaflet bunaltıp boğar…


Hacı Bektaşı Veli
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı