Haber Detayı
12 Ocak 2020 - Pazar 20:04 Bu haber 697 kez okundu
 
Prens Harry ve Megan Markle'ın akıl hocaları Obama çifti mi?
İngiliz Kraliyeti’ndeki görevlerinden ayrılacaklarını duyuran Prens Harry ile eşi Meghan Markle’ın, kraliyet ile maddi bağlarını koparmak için yaptıkları planda, eski ABD Başkanı Barack Obama ile eşi Michelle Obama’dan yardım aldığı ortaya çıktı. Obama başkanlıktan ayrıldıktan sonra eşiyle birlikte sosyal sorumluluk projelerine katılmış, dizi ve film izleme platformu Netflix ile belgesel anlaşması imzalamıştı. Michelle Obama’nın yazdığı otobiyografi kitabı ise 10 milyondan fazla satarak ‘dünyanın en fazla satılan otobiyografi kitabı’ olmuştu.
GLOBAL KEYİF Haberi


Şöhreti kullanacaklar

Michelle Obama konferans turuyla da ciddi bir gelir elde etmişti. Prens Harry ile Meghan Markle’ın da 2016’da tanışıp dost oldukları Obama çiftini rol model seçerek para kazanmayı hedeflediği belirtildi. Harry’nin hali hazırda Apple TV ile ‘akıl sağlığı’ hakkında belgesel anlaşması bulunuyor. Harry ile Markle’ın Obama çiftinin ‘tüyoları’yla onlar gibi ünlerinin gücünü kullanarak para kazanacağı ve sosyal sorumluluk projelerini yöneteceği belirtildi. 

Şimdiden teklif yağıyor

Prens Harry (35) ile eşi Meghan Markle’ın (38) kraliyetten ayrılarak maddi bağımsızlık kazanma kararından sonra ünlü moda markalarından teklif yağmaya başladı. Markle’ın gelinliğini tasarlayan Givenchy’nin anlaşma yapılan markalardan biri olduğu açıklandı. Ayrıca, Markle, bir fil yardım kampanyasına bağış karşılığında Disney ile bir seslendirme anlaşması imzaladı. Bu gelişmeler, Markle’ın gelecek planını çizdiğine en büyük gösterge olarak tanımlandı. Çift, marka anlaşmalarıyla milyonlarca sterlin kazanabilir.

‘Sinmez, hayata meydan okur’

İngiliz basınına göre, Meghan Markle’ın arkadaşları ve ailesi, çiftin kraliyetten ayrılma kararının sürpriz olmadığını söyledi. Çünkü Meghan, kraliyet ailesinde her zaman arka planda olduğunu hti. Onlara göre, Meghan Markle 90’larda Londra’ya yaptığı turistik gezide, Prens Harry’nin 1997’de trafik kazasında ölen annesi Diana’dan çok etkilendi. Geziden sonra Diana gibi yardım kuruluşlarına destek vermeye başladı. 2016’da Harry ile tanışınca da ‘hayali’ gerçek oldu. Ancak Meghan ilişkilerinde kendi kurallarını ortaya koyardı. İlişki istediği gibi gitmediğinde kaçardı. Bu sebeple ilk eşinden kısa süre sonra ayrılmış, babasıyla ve eski arkadaşlarıyla görüşmez olmuştu. Yakınlarına göre, Markle’ın kraliyetteki peri masalı istediği gibi yürümeyince Harry’i ailesinden uzaklaştırdı. Harry ise küçükken kaybettiği annesi gibi dik başlı olan ve hayata meydan okuyan Markle’a çok aşık olduğundan kraliyetten ayrılmakta zorlanmadı.

Meghan ırkçılık mağduru mu?

Komedyen Gina Yashere de dahil olmak üzere önde gelen siyah İngilizler, Meghan Markle’ın İngiltere’den ırkçılık yapılıp dışlanarak bir nevi ‘kovulduğunu’ iddia etti. Öte yandan, Markle’ın Prens Harry’nin annesinin ölümü nedeniyle ortaya çıkan psikolojik sorunları hâlâ atlatamadığına inandığı ve kendini imha yolunda olduğuna dair korkusu olduğu söyleniyor.

Ayrılmalara karşı önlem

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, ailesine verdiği ültimatomda yeni bir planlama yapılması için düğmeye bastı. Yeni planlama sadece Prens Harry’nin kararı için değil, gelecekte Harry’nin ağabeyi Prens William’ın çocukları da kraliyetten ayrılmak isterlerse devreye girecek yedek bir ‘tasarı’ olacak. Bu tasarı 72 saat içinde kamuoyuna açıklanacak. Prens Harry, babası Prens Charles, ağabeyi Prens William ve büyükannesi Kraliçe 2. Elizabeth ile en kısa zamanda toplantı yapacak.

‘Prens yanlış karar aldı’

ABD Başkanı Donald Trump, Prens Harry’nin kraliyetten ayrılma kararı dolayısıyla üzgün olduğunu belirterek, “Kraliçe 2. Elizabeth harika bir kadın ve ona büyük saygım var. Herhangi bir hata yapmadı, bunu yaşamamalıydı” dedi.

İlk eşinden 20 ay sonra boşanmış

Meghan Markle’a ilk eşi Trevor Engelson’ın geçmişte “Bir şeye beş yılını vermeye hazır değilsen, beş dakika bile verme” dediği öğrenildi. Markle bir söyleşide bu cümleyi ifade etmiş, ancak kimin tarafından söylendiğinden bahsetmemişti. Yakın bir arkadaşı, Meghan Markle’ın ilk evliliğinde de kendi kurallarının dışında gelişen durumlardan kaçındığını, bu nedenle de sadece 20 ay sonra Engelson’dan boşandığını söyledi. Bir çocuk sahibi Prens Harry ile Meghan’ın köpeklerini tatil yaptıkları Kanada’da bırakmaları da bu ülkede yaşayacaklarının  bir işareti olarak yorumlandı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Prens, Harry, ve, Megan, Markle'ın, akıl, hocaları, Obama, çifti, mi?,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Özlü Sözler
"Yıkılıp düşene gülme sakın sen. Yiğit düşüp kalkmayınca belli olmaz "


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı