Haber Detayı
08 Mart 2020 - Pazar 23:33 Bu haber 359 kez okundu
 
TBB bankalardan virüs tehdidine karşı eylem planı istedi
Korona virüs dünyayı tehdit etmeye devam ederken, devletlerin yanı sıra dünya devi şirketler de, faaliyetlerinde aksama yaşamama adına virüse karşı önlemler almaya devam ediyor. Türkiye'de ise henüz bir vakaya rastlanmış olmasa da proaktif davranmak isteyen bankacılık sektörünün şimdiden önlemler almaya başladığı öğrenildi.
BANKA & FİNANS Haberi


 Türkiye Bankalar Birliği (TBB), üye bankalardan korona virüsün Türkiye'ye de sıçrama senaryosuna karşın acil durum eylem planlarını istedi.

'BANKALAR SON DAKİKAYA KALMAK İSTEMEDİ'

Bankacılığın stratejik sektörlerden biri olduğunu belirten üst düzey banka yöneticileri, Türkiye'de her hangi bir vaka görülmese de TBB yönetimi olarak son dakikaya kalmak istemediklerini ve ne olur ne olmaz diye şimdiden bir planlama kararı alındığını belirttiler. Bütün dünyada bu acil eylem planının yapıldığını kaydeden bankacılar, sektörün olası risklere karşı önceden hazırlanmasını olumlu karşıladıklarını söylediler.

BANKALAR HANGİ ÖNLEMLERİ ALACAK?

Bankacıların verdiği bilgiye göre, TBB'nin bankalardan olası virüs salgınına karşı alınmasını istediği önlemlerin başında, her bankada bulunan 'afet merkezi'nin çalışıp çalışmadığının kontrol edilmesi geliyor. Yine istenen bir diğer önemli önlem ise olası bir virüs salgını halinde çalışanların evden çalışmaları gerekirse bankaların buna hazırlıklı olup olmadığı. Bankacılar özellikle bankaların teknoloji altyapılarının buna hazırlık olup olmadığının gözden geçirilmesinin istendiğini ifade etiler. Alınacak bir diğer önemli önlemin ise özellikle kritik görevlerdeki personellerin virüs nedeniyle hastalanması halinde söz konusu bu personellerin yerine kimlerin hangi görev alacağı gibi senaryoların çalışılması olduğu belirtildi. Bu stratejik önemde önlemlerin yanı sıra bankaların rutin hijyen önlemlerini de hayata geçireceği öğrenildi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: TBB, bankalardan, virüs, tehdidine, karşı, eylem, planı, istedi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Özlü Sözler
Kadınları okutunuz, kadını okutmayan millet yükselemez…


Hacı Bektaşı Veli
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı