Haber Detayı
06 Ocak 2022 - Perşembe 20:23 Bu haber 144398 kez okundu
 
GAZİANTEPLİ LEZZET TOMART’A HANIMLARDAN TAM NOT!
Tomart, Geleneksel Ev Salçası ve Sosları olarak, GAGİKAD Gaziantep Girişimci İş Kadınları derneğinin düzenlediği, Gaziantep’in Kurtuluş gecesi etkinliğinde kurduğu, tadım ve tanıtım standında teşhir ettiği Tomart Geleneksel ve katkısız ürünleri, Gaziantepli hanımlardan tam not aldı.
ÖZEL SEKTÖR Haberi


Tomart Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erbay’ın ve tüm yönetim kurulunun bizzat bulunduğu stantta, Yönetim Kurulu Başkanı Erbay’ın, Tomart salça ve soslarını kendi elleriyle misafirlere tattırma heyecanına ortak olan, Sayın Vali Davut Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin de Gaziantepli yeni bir markanın oluşmasındaki tutkulu inancı takdir ederek, Gaziantep ve ülkemiz için gurur duyduklarını ifade ettiler..!

  Daha sonra etkinlik öncesi söz alan,Türkiye’nin ilk ve Milli Aktif Spor Markası Lescon Yönetim Kurulu Başkanı olarak da tanıdığımız Aydın Erbay, Tomart Yönetim kurulu Başkanı olarak bir konuşma yaptı. Erbay, Tomart Markasının da tıpkıLescon gibi, hem Türkiye’nin hem de dünyanın bildiği, milli değerlerimizi yansıtan bir marka olacağını, bu hedefevarmak için, kararlılık ve azimle çalıştıklarını ifade ederek,‘ Ben Lescon’u sıfırdan kurup, dünya devleriyle mücadele edebilecek durumda bayrağı evlatlarıma teslim ederek, memleketime Gaziantep’e yeni bir marka oluşturma sevdasıyla geldim. Tomart yeni, ancak benim artık iş hayatımdaki tecrübelerim 40 yıla dayandı. Bu tecrübelerle ülkeme, Gaziantepli bir marka bırakmaya kararlıyım’’ dedi.  Bir ülkenin geleceğinin markalar bırakarak teminat altına alınacağı vurgusunu yapan Erbay, ülke kalkınması için, üretim kadar marka olmanın önemini yineledi. 

 Ayrıca Erbay konuşmasında üzerine basa basa, ülkemizde katkısız gıda üretmenin de, tüketiminin de bir lütuf gibi sunulduğunu, oysa olması gerekenin zaten güvenli gıda üretmek ve tüketmek olduğunun altını çizerek,  ‘’ Biz, Tomart olarak katkısız ve güvenli gıda tüketiminin lüks değil, ‘ hakkımız ‘ olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden tüm ürünlerimizi doğal katkısız ve tıpkı annelerimizin yaptığı gibi katkı maddesi kullanmadan onların usulüyle yüksek hijyen standartlarında üretiyoruz. Tomart ürünlerini deneyimleyen herkes, geçmişinin damak tadını bu lezzetlerle anımsayacaktır. Çünkü Gurme Şehrim Gaziantep’e gerçek katkısız bir Gaziantepli lezzet yakışır.’ dedi.

Erbay, davetlilerin ilgiyle dinlediği konuşması sonrasında GAGİKAD derneği tarafından kendisine, geceye, ülke ekonomisine ve istihdamına yönelik yaptığı katkılardan dolayı verilen teşekkür plaketini, Sayın Vali Davut Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin ve GAGİKAD Başkanı Sayın ’ Dr Beril Özlem Leylek’in elinden aldı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: GAZİANTEPLİ, LEZZET, TOMART’A, HANIMLARDAN, TAM, NOT!,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
En Çok Okunanlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Özlü Sözler
Zaman Gösterdi ki: Cennet ucuz değil Cehennem dahi lüzumsuz değil..


BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı