Haber Detayı
02 Mart 2021 - Salı 19:07 Bu haber 2217879 kez okundu
 
TOMART’ı deneyen başka SALÇA kullanamaz!
Gıda sektöründe yeni, ancak sanayicilikte 40 yılı devirmiş Aydın Erbay, üretimin her aşamasında bizzat bulunduğu Tomart lezzetini, katkısız ve koruyucu kullanmadan en kaliteli biber ve domatesten üretiyor.
ÖZEL SEKTÖR Haberi


Aydın Erbay,‘’ Biberin değil çürüğü çarığı, yeşili bile girmiyor’ diyor, Tomart salçaya! Bu yüzden, ‘’Bir kere deneyen Tomart’tan başkasını kullanamaz’’ iddiasında ve iddiasının 40 yıllık tecrübesiyle arkasında duruyor. Tomart Gıda Aş Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erbay ile yaptığımız söyleşide bu iddialı markanın mutfaklarımızda nasıl vazgeçilmez bir lezzete dönüştüğünü ve bu sektörde kısa zamanda aldıkları uzun mesafeyi konuştuk!

Aydın bey 40 yıllık sanayici nasıl 40 yıllık salçacı oldu? diye, sorarak başlamak istiyorum, söyleşimize

Gülüyor… Ama hemen ciddileşip, Bakın ben sahiplenmediğim ve en ince ayrıntısına kadar hakim olamadığım hiçbir işi yapmam.

Tomart Salçada da böyle oldu… Başlarda tabii ki de bilmem mümkün değildi. Ancak salça deyince, tadı hafızamda kalan tek lezzet vardı. O da Annemin salçasının tadı… Yaa o tadı yapacaktık ya da ben bu işin arkasında durmayacaktım.

Yani aslında sizi harekete geçiren bu lezzetti öyle mi?

Evet ama kendim için değil. Zira, biz zaten Gaziantepliyiz ve ablam Nizip’te yaşıyor ve bu salça işinin adeta piridir. Biz İstanbul’da da olsak, yıllık salçamızı, bildiğimiz güvendiğimiz bir yerden ablamdan temin ediyorduk. Beni heyecanlandıran bu tadı bizim üretecek olmamız ve herkese ulaştırabilecek kapasitede üretmemizdi.

Ablanız da Tomart kullanacak sanıyorum bundan böyle…

Gülümsüyoruz… Evet aynen ‘’Ben de Tomart alırım ne gerek var bu kadar yorgunluğa ’’ diyor…

 Bakın salça yapma işi çok zahmetli bir iş ve ne kadar korursan koru toz girmesini engellemek zor. Hele son bir yılda pandemi süresince anladık ki hijyen önemli !

 Biz de Tomart olarak yüksek hijyen standartlarında üretim yapıyoruz…

Abladan onay alındı o halde!

Aslında onun onayı benim için çok önemliydi ve Tomart olarak tam not aldık.

 Öyle diyorlar ya ‘’ annelerimizden ilham aldık’’ ev tipi, yok anne salçası gibi … Öyle ‘gibi gibi’’ değil Tomart, tam olarak geleneksel anne, abla salçası. Ekmeğine sür sür ye…  Hatta bazı tüketicilerimiz ‘yemeklerde kullanmaya kıyamıyorum’’ diyor…

Peki, bu kadar kaliteli ürünün maliyeti de pahalı oluyordur, fiyat politikanız nasıl?

Kaliteli bir ev salçasını ne kadara alıyorsanız bizim de fiyatımız aynı seviyelerde.

Ve aslında piyasada olan diğer ucuz marka salçalara göre de daha tasarrufluyuz! Diğer salçadan iki kaşık kullanıyorsanız Tomart Salçadan kaşığın ucuyla kullanmanız yeterli oluyor.  Hatta sağlıklı ve güvenli beslenme açısından karlı bile çıkmış oluyorsunuz.

Tomart Salça ürün gamını genişletecek mi?

Başladık bile … Hemen önümüzdeki günlerde soslarımız çıkıyor piyasaya … Aynı özenle ve titizlikle hazırlıyoruz… Bizzat deneyerek test ediyorum. Acılı biber sosumuz. Domates sosumuz, Makarna sosumuz müthiş! Evde özenerek yaptıklarımızdan bir farkı yok. Hele bir Muhammara yaptık ki, kahvaltıların vazgeçilmezi olacak! Salçada nasıl en iyisi için, tek tek biber, domates seçiyorsak, Sos grubumuzdaki muhteviyatlarımızı oluşturan tüm ürünlerimizi,  baharatlarımızı dahi, özenle ve en kalitelisinden seçerek kullanıyoruz.

Peki Aydın bey, Tomart ürünlerini zincir marketlerde bulabilecek miyiz?

Biz Tomart olarak Web sitemizde online olarak, Gurme Marketlerde ve şarküterilerde satılıyoruz. Ayrıca bizim ürünümüzü kaliteden taviz vermeden, bizim kadar sahiplenerek satacak kişilere ya da firmalara da bayilik veriyoruz.

Aydın bey bu iddianız ülke sınırlarını aşacak mı?

Gayet tabii… Benim her zaman en büyük hedefim ülkemi dünyada tanıtacak markalar yaratmak oldu. Tomart ta Lescon gibi, Türkiye ve dünya markası olacak!

Bakın, ben adından Markalar şehri ve Gurme memleket diye bahsedilen Gaziantep’in evladıyım. Bu sorumlulukla hareket ediyor ve bu ülkenin geleceğinin markalar bırakarak teminat altına alınacağının bilincinde çalışıyor ve üretiyorum.

Yolunuz açık başarılarınız daim olsun Aydın bey. Eminim Tomart, tüm mutfakların vazgeçilmez lezzeti, güvenli ve katkısız gıda üretiminin de, sembolü olacak!

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: TOMART’ı, deneyen, başka, SALÇA, kullanamaz!, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
En Çok Okunanlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Özlü Sözler
Sabır, kurtuluşun anahtarıdır.


Mevlana
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı