Haber Detayı
27 Kasım 2019 - Çarşamba 12:11 Bu haber 540 kez okundu
 
VakıfBank'a uluslararası piyasalardan 730 milyon dolar kaynak
VakıfBank yurtdışı piyasalardan sendikasyon kredisi ve proje teminatlı fonlama işlemiyle toplam 730 milyon dolar kaynak temin etti.
BANKA & FİNANS Haberi


VakıfBank’ın yeni sendikasyon kredisine, geçen yıl dâhil olmayan 12 yeni banka daha katıldı. Kredi tutarının yüzde 125 seviyesine yakın  şekilde, fazladan talep geldiğine dikkat çeken VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, “Yurtdışından, 239.5 milyon dolar ve 309.3  milyon Euro olmak üzere toplam 580 milyon dolar tutarında sendikasyon  kredisi temin ettik. Emirates NBD Capital’ın ajan banka olduğu ve  koordinatörlük görevini The Commercial Bank of Qatar ile paylaştığı  sendikasyon kredisine, toplam 17 ülkeden 28 Banka katıldı. Kredinin  maliyeti ABD Doları dilimi için Libor + yüzde 2.25 ve Euro dilimi için Euribor + yüzde 2.10 seviyesinde gerçekleşti” dedi. “Bu işlemimiz  yoğun talep gördü” diyen Üstünsalih, “Hem muhabir banka ağımızın  gücünü hem de muhabirlerimize mütekabiliyet prensibi çerçevesinde iş  yaratma kabiliyetimizdeki başarıyı net bir şekilde göstermiştir. Bu  vesile ile sendikasyon kredimizde bizi destekleyen muhabir  bankalarımıza ve değerli temsilcilerine bir kez daha teşekkür  ediyorum” açıklamasında bulundu.

“Kaynak çeşitliliği odağımız olmaya devam edecek”

Sendikasyon kredisi yanında ayrıca proje teminatlı fonlama işlemi  ile 3,5 yıl vadeli ilave 150 milyon dolar tutarında yeni kaynak temin  ettiklerini de belirten Genel Müdür Üstünsalih, sözlerini şu şekilde  sonlandırdı: “Uluslararası sermaye piyasalarındaki öncü rolümüzün bir yansıması  olarak farklı bir yapı altında uzun vadeli yeni bir kaynak elde  etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu işlemin, hem kaynak çeşitliliğimizin  artırılması hem de kaynaklarımızın vadesinin artırılması bakımından  oldukça önemli olduğunu düşünüyorum. VakıfBank olarak, bu tür uzun  vadeli ve uygun maliyetli yurtdışı kaynaklarla milli ekonomimizin  “yanındaki güç” olmaya devam edeceğiz.”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: VakıfBank'a, uluslararası, piyasalardan, 730, milyon, dolar, kaynak,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Özlü Sözler
Dağlar nice yüksek ise,yol onun üstünden geçer.


Yunus Emre
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı