Haber Detayı
08 Haziran 2021 - Salı 23:38 Bu haber 3398 kez okundu
 
Wall Street patronları: Eylül’de ofisteyiz
New York finans şirketleri finans çalışanlarının ofislere dönüşe ikna edileceği konusunda iyimser. Bloomberg’in haberine göre New York Belediyesi ile ortaklaşa düzenlen bir ankette, finansal hizmetler sektöründeki işverenlerin 61'i personelin Eylül ayı sonuna kadar geri dönmesini bekliyor. Söz konusu oran Mart ayındaki seviyelerin 50 üzerinde.
DÜNYA Haberi


New York’taki Finans çalışanlarının yaklaşık 14'ü ofislere çoktan geri döndü. Söz konusu rakam ankete katılan sektörler arasında en yüksek ikinci doluluk oranını temsil ediyor. Ancak finans sektörü 70’lik oranla liderliği elinde bulunduran gayrimenkul sektörünün oldukça gerisinde kaldı.

Wall Street'in en büyük işverenleri, pandeminin çalışanlarını kitleler halinde evlerine kapanmaya zorlamasından bir yıldan fazla bir süre sonra personelini tekrar ofise getirmenin planlarını uygulamaya başladı. , Bank of America’nın New York birimi üst düzey yöneticileri ofise dönmeye teşvik ederken, Goldman Sachs da personeline gelecek hafta ofise gelmeye başlamayı planlamalarını söyledi.

David Rockefeller’ın kurucusu olduğu kâr amacı gütmeyen kuruluş Partnership, New York Belediyesi ile ortaklaşa yürüttüğü anketin ardından patronların 62’sinin tüm çalışanların Eylül ayına kadar işyerlerine geri dönmesini beklediğini açıkladı. Mart ayında ise bu oran 45’ti.

Partnership açıklamasında, "Bulgular, son bir yıl içinde yapılan önceki anketlerden kesinlikle daha iyimser. Daha hızlı aşılama oranları etkisini yansıtıyor" denildi.

Partnership anketine katılan 180 şirketten sadece 27'si, çalışanlarına ofise dönmeden önce Kovid-19'a karşı aşılanmasını zorunlu kılıyorlar. Geri kalan şirketlerse çalışanlarını aşı olmaları konusunda teşvik etmeyi planlıyor. İşverenlerin üçte birinden fazlası, aşılama oranlarının çalışanların ofise geri dönüşü söz konusu olduğunda birincil endişesi olmaya devam ettiğini söyledi.

Ofis çalışanları ise metro ve diğer toplu taşıma biçimlerine karşı temkinli olmaya devam ederken işverenler de özellikle merkezi bölgelerdeki istasyonlar konusunda endişelerini paylaştı. Bununla birlikte işverenler Uzak Doğu asıllı çalışanlara yönelik nefret suçlarının artması konusunda da endişeli.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Wall, Street, patronları:, Eylül’de, ofisteyiz,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Özlü Sözler
Cahillerle girdiğim her tartışmayı kaybetmişimdir.


İMAM-I AZAM (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı