Hakkımızda

Eflatun “Her şeyin en mühim noktası, başlangıcıdır” der. Öyledir de gerçekten, 20 yıllık meslek hayatımın dört yılı muhabirlik, dört yılını yöneticilik ve 10 yılı aşkın bir süredir de yayın sahibi sıfatıyla, geçirdim.

2006’da, Global ekonomi, dergi olarak yayın hayatına başladığında, belli bir sermaye grubunun elinde şekillenmeyen, bir yayın olmasını amaçlamıştım. 10 yıldır, zaman zaman yaşadığımız sorunlara, ekonomik krizlere rağmen, farkı fark edebilen özel sektör yöneticilerinin takip ettiği, kendilerini ifade edebildiği, bir mecra olabilmeyi başarabilmiş olmak, heyecanlı aynı zamanda çalışkan bir ekip çalışmasının yanı sıra, özel sektör yöneticilerinin, bizi yukarılara taşıyan motivasyonlarındandır.

Üst sıralarda olmak, sermaye gruplarının yayınlarının arasında fark edilip, tercih edilmek, çok zorlu bir mücadele gerektirmiş olsa da,bu başarılı çıkış, iş başlangıcında mayayı doğru, tutmamızdandır.

Son 10 yılda, teknolojinin kullanımının yaygınlaşmasıyla önemli bir yönlendirici ve bilgilendirici etkiye sahip sosyal medya platformları, merakı bilgilendirme hızıyla, öğrenme ve bilgi alma şeklini daha geniş kitlelere ulaştırarak, online hale getirdi. Global Ekonomi Dergisi olarak, daha geniş kitlelere ulaşmak, bu kitlelere tavrımızdan taviz vermeden gelişerek, fark yaratarak, ihtiyaçlara hizmet sunarak, oluşturduğumuz, www. globalekonomi.com.tr haber portalıyla, yazılı basının yanı sıra, online gazetecilikle de, iddialı olduğumuzu göstermek istedik.

Biz bu başlangıçta da mayayı doğru tuttuk, uzun bir hazırlanma sürecinde hazırladığımız haber portalı, bu sektörde önemli bir seçenek haline gelecektir. Özgür, bağımsız ve objektif yaklaşımımız, hiçbir sermaye grubunun ifade şekli olmayışımız ve tüm oluşum değerlerimizi kendi öz kaynaklarıyla oluşturan mali yapımız, özgüveni yüksek, bağımsız, gazeteciliğe kendini adamış kadromuzla, internet gazeteciliğinde beklenen soluk olacaktır.

Seçimini, özgürlüklerden yana yapmış Türkiye, O tarafın, bu tarafın, şu tarafın değil, kendini ifade ettiği yayının, takipçisi olacaktır.

Yerelden, genele, bakış açımız, bakış açınızdır!

Buyrun; Yayındayız, Türkiye…!

Görüşmek üzere…

Müge Meşe

 

Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Özlü Sözler
Alim ölse de yaşar, cahil ise yaşarken de ölüdür.


HZ.ALİ (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı