Yazı Detayı
24 Ağustos 2019 - Cumartesi 22:23 Bu yazı 612 kez okundu
 
‘’KADIN Erkeğe emanettir ‘’ diyorlar…PEH)) !
Müge Meşe
mugemese@globalekonomi.com.tr
 
 

2019’un ilk altı ayında 214 kadın katledildi.

 Kimi medyaya yansıdı milyonların sesi oldu ’Emine Bulut’  gibi, kimi çığlığını duyuramadan  adliye arşivlerinde birer cinayet dosyası halinde faillerinin cezalandırılmasını bekliyor.

 Bu yan yana gelen rakamlar sadece bir sayı değil. Kadınların, kızların, çocukların  bütün bir ömrü. Maalesef gündemi hızla değişen Türkiye’de sosyal medyada alevlenen bu tepki, siyasiler ve dolayısıyla kanun yapıcılar   tarafından  münferit olarak algılanıp  yerini başka bir olaya bırakacak .

 Oysa, yaşanan kadın cinayetleri bu sistemin sosyal bir sonucudur. Alınmayan  önlemler, tahrik ve iyi hal indirimleri, koruma kararlarının uygulanmaması, kadın katillerini koruyan yasalar, kadınlara baskı ve üstünlük kuran, hayatımıza yer eden, mecliste, fabrikada, sokakta, televizyonda, gazetede karşımıza çıkan kadını yok sayan, şiddeti, tacizi meşru kılan, kadın cinayetlerini sıradan, anlık öfke, kadının tahrik etmesi hatta ‘kadının kaderi’ haline getiren erkek egemen konuşmalar,  tüm bunlar ölümleri hazırlayan nedenler değil mi?

 Tam da sıraladığım bu nedenlerle bu vahim sonuca giden yollarda  onlardan ’Erkekler’ den beklediğimiz nezaket ve saygıyı asla göremeyeceğimizi kabul ederek, aslında biz Kadınların neler yapabileceğimize bakmamız gerektiğini savunanlardanım. Zira farkına varmaları için uğraştığımız varlığımızın, biz ne kadar farkındayız?

Ve işte bu yüzden,
Genç kızlar kadınlar başarmalıyız! 
Daha az televizyon seyredecek, sizi kurtaracak mucizelere daha az inanacak ve o mucizeleri kendi varlığınızla yaratacaksınız.
Belki bir gün gücünüzün tükenmesi için türlü telkinlere maruz kalacak ve size kadınca görevler hatırlatılarak kol kanat germeye çalışanlar olacaktır. Ancak siz, hiçbir zaman başkalarının kanatlarıyla istediğiniz yere gidemeyeceğinizi bilerek her koşulda kendi kanatlarınızı çırparak kendi yolunuza devam edeceksiniz!  Bunun için çok çalışmanız gerekecek ama kimseden bir şey dilenmeyeceksiniz. 
Mağduriyetinizi satışa çıkarmayacaksınız. Evlilikleriniz sizin yaşam garantiniz olmayacak. Başkalarına bağlı pamuk ipliğiyle tutunmayacaksınız hayata. Elleriniz, nefesiniz, aklınız fikriniz yettiğince kendi gücünüzü kullanacak, önce birey sonra kadın olacak ve ülkeye fikri hür vicdanı hür evlatlar yetiştireceksiniz ! 

‘’Kadın erkeğe emanettir’’ diyorlar… Peh )))

‘’Kimseye emanet değilim ben, ben bana emanetim. Müptezel aklınızla, sahip çıkamadığınız uçkurunuzla, şişmiş egonuzla, sadakatsizliğinizle, yalancılığınızla yormayın beni. İnsan olun, hayatımı zorlaştırmayın, gölge etmeyin gerisini ben hallederim’’ diyerek, ‘Erkek gibi kadın’ değil ‘Kadın gibi Kadın’ olup bu hayata insanlığınızla yön vereceksiniz!

Müge Meşe

 
Etiketler: , ‘’KADIN, Erkeğe, emanettir, ‘’, diyorlar…PEH)), !,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Özlü Sözler
Tuzağa saçtığın taneler cömertlik sayılmaz ki.


Mevlana
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı