Haber Detayı
21 Kasım 2019 - Perşembe 06:03 Bu haber 461 kez okundu
 
Erdoğan zehir yasasına dur dedi
Zehir saçan 13 termik santrale 2,5 yıl daha baca filtresi takmadan faaliyete devam kararı tartışmalara yol açarken son noktayı Cumhurbaşkanı Erdoğan koydu. Erdoğan, termik santrallerdeki baca gazı filtreleme sistemlerinin mutlaka yapılması, aksi takdirde ceza verilmesi ve gerekirse kapatılmasını istedi.
GÜNDEM Haberi


Erdoğan partisinin MYK toplantısında “Kirliliğe kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Kimse milletin havasını kirletemez. Mutlaka filtreleme sistemi yapılmalı. Bu konuyu da bizzat takip edeceğim” dedi.

Toplantıda Erdoğan’ın kirli hava yayan bacalara ilişkin gösterilen bir fotoğraf üzerine, santral yöneticilerini aradığı ve filtre takmalarını istediği de belirtildi.

“MADDE ÇEKİLECEK Mİ GÖRECEĞİZ…”

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz da, SÖZCÜ'ye yaptığı açıklamada “CHP olarak bugüne kadar 13 termik santral filtre takmazsa kapatılsın, ek süre verilmesin dedik. Bu santrallerin kapatılmasının enerji açığına yol açmayacağını da ispat ettik. Şimdi Cumhurbaşkanının da bizimle aynı düşünceyi paylaşması sevindirici. Zaten Zonguldak Çatalağzı'nın durumunu gören herşeyi anlar. Şimdi AKP'nin yasa teklifindeki 2,5 yıl ek süre öngören ve ülkeyi gaz odasına çevirecek o maddenin geri çekilmesini ve bu konuda bizim girişimlerimize destek olunmasını bekliyoruz'' dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Erdoğan, zehir, yasasına, dur, dedi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Özlü Sözler
Dert çekme boşuna hep gül de yaşa. Zulüm yolunda hakkı bul da yaşa. Sonu yokluk imiş madem bu dünyamızın, yok bil kendini özgür ol da yaşa…


Ömer Hayyam
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı